کـرال، یکی از زیرمجموعه های اصلی گروه پاکشوما ست که انواع لوازم خانگی بزرگ را با همکاری شرکـت ها و موسسات تولیدی و طراحی لوازم خانگی کره جنوبی (South Korean)  تولید می نماید. سبد محصولی برند کرال مشتمل بر انواع محصولات ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی در طرح ها، سایزها و رنگهای مختلف است.

کرال فعالیت خود را از سال 2010 میلادی شروع کرد. تیم طراحی این برند از همان ابتدا سعی نمود تا با ترکیب عنصر هیجان، نشاط جوانی و سبک زندگی مدرن، به روزترین  لوازم خانگی  روز دنیا را (عمدتا با همکاری شرکتهای کره جنوبی ) انتخاب، طراحی و تولید نماید.

شعار اصلی برند کُرال (Core Of Life) می باشد. این شعار نشات گرفته از نوع طراحی، رنگ آمیزی و نیز نوع کارکرد محصولات است که تعامل پایداری را میان مشتری و خود ایجاد می کند.

انتخاب تکنولوژی، سبک طراحی، کیفیت محصولات به همراه تلاش تیم های بازاریابی ، فروش و صادرات باعث گردید این برند خیلی زود جایگاه مناسبی را در خانه های ایرانی پیدا نماید. و در مدت زمان کوتاهی فعالیت صادراتی این برند به کشورهای منطقه شروع گردید. بطوریکه امروز برند کرال نامی شناخته شده در کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان، سودان و آذربایجان و پاکستان می باشد.